Biuletyn Informacji Publicznej Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji sp. z o.o w Skarżysku-Kamiennej

Szkoła Podstawowa nr 8 z nowym sztandarem

Home  >>  Aktualności  >>  Szkoła Podstawowa nr 8 z nowym sztandarem

Szkoła Podstawowa nr 8 z nowym sztandarem

11 kwietnia 2016

Uroczystość poświęcenia nowego sztandaru szkoły odbyła się w kwietniu w kościele pod wezwaniem Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny, gdzie zgromadziła się cała społeczność szkolna oraz zaproszeni goście: Zastępca Prezydenta Miasta Andrzej Brzeziński, przedstawiciele Rady Miasta Skarżyska- Kamiennej: P. Marek Gąska i P. Adam Ciok, Dyrektorzy skarżyskich placówek oświatowych, P. Iwona Żyła z Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Skarżysku-Kamiennej, Komendant Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Skarżysku-Kamiennej – bryg. mgr inż. Marcin Machowski, Prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Skarżysku-Kamiennej – P. Łukasz Żuchowski, Fundatorzy sztandaru, Nauczyciele i Pracownicy Szkoły Podstawowej nr 8, Uczniowie i Rodzice, byli Pracownicy Szkoły Podstawowej nr 8, przedstawiciele mediów.

Podczas Mszy Świętej, którą celebrował o. Rafał Kołodziejski został poświęcony sztandar szkoły. Pani dyrektor, Grażyna Jurowska, wyraziła nadzieję, że stanie się on czytelnym znakiem i symbolem wspólnej pracy na rzecz wychowania dzieci i młodzieży. Wyraziła wdzięczność dla zgromadzonych przyjaciół i sympatyków szkoły, którzy zaszczycili swoją obecnością uroczystość. Dyrektor szkoły podziękowała nauczycielom, rodzicom i uczniom za przygotowanie tak pięknej uroczystości.

Szczególne podziękowania, dyrektor szkoły skierowała do fundatorów sztandaru, wśród których jest również Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Skarżysku-Kamiennej. Każdy ze sponsorów został uhonorowany symbolicznym gwoździem do sztandaru, które zostały umieszczone na pamiątkowej tablicy.

Bardzo cieszymy się, że mogliśmy choć w niewielkim stopniu przyczynić się do spełnienia marzenia uczniów i Grona Pedagogicznego Szkoły.

Źródło i zdjęcia: skarzysko24.pl