Biuletyn Informacji Publicznej Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji sp. z o.o w Skarżysku-Kamiennej

Spotkanie z pracodawcami w ZSTM

Home  >>  Aktualności  >>  Spotkanie z pracodawcami w ZSTM

Spotkanie z pracodawcami w ZSTM

20 listopada 2015

Zespół Szkół Transportowo – Mechatronicznych w Skarżysku–Kamiennej po raz kolejny zaprosił gimnazjalistów na spotkanie z przedstawicielami zakładów współpracujących ze szkołą – przyszłych pracodawców.

W spotkaniu, z ramienia Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Skarżysku-Kamiennej, udział wziął dyrektor ds. technicznych – Janusz Jóźwik

Głównym celem spotkania była promocja szkolnictwa zawodowego oraz kierunków oferowanych przez Zespół Szkół Transportowo-Mechatronicznych w związku z potrzebami lokalnego rynku pracy. Współpraca szkoły z pracodawcami ma wieloletnią tradycję i pozwala szkole kształcić uczniów w zawodach, na które jest zapotrzebowanie. Przedstawiciele zakładów pracy w swoich wystąpieniach potwierdzali bardzo dobrą współpracę z ZSTM, potrzebę kształcenia w zawodach oferowanych przez szkołę oraz chęć zatrudnienia. Uczniowie otrzymali także pełną i szczegółową informację na temat specyfiki pracy w danym zakładzie, zaproszenie do zwiedzania i podejmowania praktyk zawodowych.

Uczniowie gimnazjów mieli również okazję obserwować uroczystość wbijania gwoździa do sztandaru szkoły przez pana Janusza Jóźwika. Uroczystość ta odbyła się przy udziale pięknie prezentujących się uczniów uczęszczających na zajęcia z innowacji wojskowej.

W spotkaniu wzięło udział ponad stu gimnazjalistów powiatu skarżyskiego i starachowickiego. Było ono dla nich bardzo ciekawe i inspirujące do przemyśleń na temat przyszłych decyzji o wyborze szkoły.